Hírlevél feliratkozás
Goldtresor grammárak *
Arany/HUF középárfolyam g
Arany/USD árfolyam oz
Arany/Euró árfolyam oz
Ezüst/Euró árfolyam oz
Arany cikkek
- Befektetési arany
- Arany
- Arany Befektetés
- Aranytömb, aranyrúd, platinatömb öntése Svájcban
- Aranyrúd, befektetési aranyrúd, aranytömb
- Aranytömb
- Aranyérme, befektetési aranyérme
- A befektetési aranyérme prémium értéke
- Londoni aranypiac 1660-2004
- A Loco London aranyszámla története
- A Nemesfém Elszámolóház és arany letéti szolgáltatás Londonban
- Arany befektetési alapok és a fizikai aranypiac. Az SPDR Gold ETF
Visszatért az erő - Megpattant az arany és az olaj |
2012. október 03. szerda, 08:39 |
A spanyol megszorítások bejelentésével ismét javult a befektetői hangulat, a dollár gyengült, a befektetők pedig újra elkezdtek kockázatosabb eszközökbe fektetni, ami a Dow Jones UBS árupiaci index 0,94 százalékos emelkedéséhez vezetett. A legjobban az olaj teljesített, amelyet emellett a közel-keleti konfliktus éleződése is hajtott, de jól teljesítettek a nemesfémek is. Ismét nőtt a kockázatvállalási hajlandóság a piacon, miután Spanyolországban a tüntetések ellenére is bejelentették az újabb megszorításokat és a 2013-as költségvetést. A hírre ráadásul erősödött az euró, így a dollárindex 0,35 százalékot esett, ami szintén pozitívan hatott a nyersanyagokra. A befektetők emellett örültek a kedvező amerikai munkapiaci adatoknak, és egyre jobban reménykedtek további kínai állami élénkítésben, ami szintén fűtötte a nyersanyagokat. A Dow Jones UBS árupiaci index végül 0,94 százalékot emelkedett csütörtökön.
Nap egyik legjelentősebb drágulását az olaj produkálta tegnap, amelyet az általános jó hangulat mellett nagyban támogatott az újabb adok-kapok Irán valamint Izrael és az Egyesült Államok között. Az izraeli miniszterelnök, Benjamin Netanjahu úgy nyilatkozott, jövő év közepére Iránnak összegyűlhet egy atombombára elég dúsított uránja, így meg kell húzni azt a "vörös vonalat" ahol nem engedik tovább Irán tevékenységét. Irán válaszul azt hangoztatta, meg tudja védeni magát minden nyugati agresszióval szemben. A közel-keleti kockázatoknak is köszönhetően a WTI 2,5, a Brent 2,3 százalékot drágult.
Kiemelkedően jól teljesítettek a nemesfémek is. Az arany például 1,4, az ezüst pedig közel 2 százalékot drágult a dollár gyengülésének, az esetleges kínai jegybanki lazításoknak, és a hangulat javulásának köszönhetően. Az ipari fémek már vegyesen teljesítettek, náluk természetesen a legnagyobb fogyasztónak számító Kína felől érkező hírek a legmeghatározóbbak. A réz 0,5 százalékkal drágult a londoni kereskedésben.
A legfontosabb mezőgazdasági termékek tovább folytatták a mélyrepülést, amelyet most már bizonyos technikai támasz szintek áttörése is tovább fokozott. A búza 1,7, a kukorica 1,1, a szójabab 0,2 százalékot veszített értékéből, a befektetők ugyanis inkább félelemmel várják a mai amerikai mezőgazdasági adatokat - írja a Reuters. 3 százalékkal drágult viszont a kávé, brazil kínálati aggodalmak miatt. Brazília a világ legnagyobb kávétermelője.
Forrás: Portfolio.hu, 2012. 09. 28. 09:01
|